پنج‌شنبه, 31 خرداد 1397
افزایش 10 درصدی حجم زباله شهر سمنان در ایام رمضان نسبت به سال گذشته
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

افزایش 10 درصدی حجم زباله شهر سمنان در ایام رمضان نسبت به سال گذشته 
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از افزایش 10 درصدی حجم زباله شهر سمنان در ایام رمضان نسبت به سال گذشته خبرداد.
حمیدرضا پیوندی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان گفت:با توجه به آغاز فصل گرما و ورود میوه های آبدار و جمع آوری پوشال های کولر در ماه مبارک رمضان ،به صورت میانگین روزانه 6 تن نسبت به روزهای قبل و عادی افزایش تناژ زباله داشته ایم و حجم زباله به 101 تن رسید.


وی با اشاره به اینکه افزایش تناژ زباله در رمضان سال گذشته 91تن بود اظهارداشت: با اشاره به افزایش ده درصدی حجم زباله نسبت به ماه رمضان سال 96ضروری است درماه مبارک رمضان و برپایی سفره های افطاری و همچنین با مدیریت بر خرید‌های خود و تولید زباله کمتر می‌توانیم میزان حجم زباله روزانه را کاهش دهیم. 

پیوندی با تاکید بر اینکه خرید به اندازه کافی منجر به تولید زباله کمتر نیز می‌شود گفت: در همین راستا عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف در ضیافت‌های ماه رمضان ضرورتی انکار ناپذیر در راستای حفظ محیط زیست به حساب می‌آید. 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهری شهرداری سمنان در پایان سخنانش با تاکید بر جداسازی اصولی پسماندها در منازل، مساجد و هیات عزاداری ،رستوران‌ها و غذا‌خوری‌های موجود در سطح شهر اظهار داشت: همشهریان شهر اخلاق علاوه بر توجه بر موارد فوق، با انجام اقداماتی چون رطوبت گیری زباله ها و گذاشتن زباله ها در سطل زباله راس ساعت 20 شب در یک نوبت می توانند از تولید شیرابه و بوی نامتبوع جلوگیری کرده و یاریگر ما باشند.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0