پنج‌شنبه, 31 خرداد 1397
20 مورد گرفتن حیوانات موذی در 20 روز گذشته توسط آتش نشانان سمنانی
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ 

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۱

20 مورد گرفتن حیوانات موذی در 20 روز گذشته توسط آتش نشانان سمنانی
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان: رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از وقوع 20 مورد حادثه  مربوط به گرفتن حیوانات موذی در 20 روز اول خردادماه خبرداد.
سعید اسمعیل پور در این باره گفت: نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی در 20 روز گذشته  در عملیات های مختلفی شرکت کرده و به شهروندان امدادرسانی کردند که از این میان 20 مورد حادثه مربوط به گرفتن حیوانات موذی از جمله ( مار، گربه ، زنبور و ... ) بوده است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین مورد نیز مربوط به گرفتن مار بوده است  گفت: دلایل مختلفی باعث بروز این نوع حوادث می شود .که ازدلایل اصلی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.
رئیس سازمان آتش نشانی سمنان یکی از دلایل اصلی بروز این نوع حوادث را شروع فصل گرما و زادو ولد حیوانات موذی(مار، گربه ،  زنبور و....) عنوان کرد و گفت  عوامل محیطی نیز بعلت خالی بودن اطراف ساختمانها و یا مجاورت با فضای باز و باغ و ... زمینه ورود حیوانات را بداخل ساختمانها فراهم می نماید.
اسمعیل پور در پایان از دیگر دلایل بروز این نوع حوادث  را باز بودن درب ورودی ساختمانها و اماکن و ورود حیوانات بداخل ، عدم درپوش گذاری  مناسب هواکش ها ، دودکش ها ، فاضلاب و ... ، ایجاد منافذ و درز و شکاف دیوارها برای ورود زنبورها و ... و نگهداری حیوانات در منازل و غیر قابل کنترل شدن آنها  نام برد و تاکید کرد:  شهروندان عزیز شهر اخلاق با رعایت نکات ذکر شده می توانند از ورود حیوانات و حشرات موذی به داخل اماکن و منازل جلوگیری کرده و سهمی در کاهش حوادث شهری داشته باشند.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0