چهارشنبه, 2 آبان 1397
    /  2
اجرای طرح تاكسی موبایل در شهر سمنان
 ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ 
۱۳:۲۵:۱۱

امتیاز :  ۲.۵۰ |  مجموع :  ۲

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان از اجرای طرح تاکسی موبایل در شهر سمنان خبر داد.

طرح تاکسی های اینترنتی یا تاکسی موبایل که از اواخر سال 1396 بصورت آزمایشی در دستور کار قرار گرفته بود، در تیرماه سال جاری به مرحلۀ اجرا در آمد.

به گزارش مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان  با اشاره به طرح تاکسی اینترنتی یا تاکسی موبایل اظهار داشت: نرم افزار «فرتاکسی ویژۀ مسافران» برای جابجایی شهروندان و خدمات رسانی آسان در زمان کمتر با کیفیت بهتر در عرصه  حمل و نقل تهیه شده است.

مجید کاشی افزود: در دوران آزمایشی نواقص و کاستی های طرح احصاء و برطرف شد تا این طرح در سال جدید بصورت دائم خدمات اینترنتی به شهروندان ارائه کند.

کاشی اهداف اجرای  این طرح را افزایش سرعت در ارائۀ خدمات و کاهش هزینه سفر بیان و تصریح کرد از طریق اپلیکیشن فرتاکسی که به صورت رایگان در اختیار شهروندان شهر اخلاق قرار می گیرد، این امکان  فرآهم شده تا نزدیکترین تاکسی به مسافر در اسرع وقت در مکان حاضر شود.

وی با بیان اینکه بیش از 1000 تاکسی در سطح شهر وجود دارد؛ گفت از این تعداد تاکسی در فاز اوّل طرح، بیش از 300 دستگاه تاکسی شهری مجهز به سیستم تاکسی موبایل و همچنین 700 دستگاه مجهز به پرداخت الکترونیکی وجه کرایه شده اند که با استقبال شهروندان از این طرح در آینده ای نزدیک تمام تاکسی های شهر سمنان به این سیستم مجهز می شوند.

کاشی یادآور شد که نرخ کرایۀ تاکسی موبایل از کرایه تاکسی درون شهری بیشتر و از کرایۀ آژانس های تلفنی کمتر می باشد و  نرخ کرایۀ آن به تصویب شورای  شهر سمنان رسیده است.

 کاشی در پایان ضمن درخواست از شهروندان شهر اخلاق جهت استقبال از این طرح افزود: اپلیکیشن فرتاکسی مخصوص مسافر به همین منظور تهیه شده است که بصورت رایگان در تارنمای سازمان مدیریت حمل و نقل و همچنین تارنمای شهرداری شهر سمنان در اختیار شهروندان قرار می گیرد. شهروندان شهر اخلاق می توانند با بارگذاری روی موبایل های خود، تاکسی را فراخوانی نموده و سفر درون شهری خودرا با آسایش خاطر و امنیت انجام دهند.

وی از مساعدت های شهردار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر و ریاست محترم شورای ترافیک شهرستان سمنان برای یاری رسانی در اجرای این طرح قدردانی کرد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0