چهارشنبه, 2 آبان 1397
كاغذ با میزان 25 تن ،بیشترین پسماند خشك غرفه های بازیافت شهر سمنان
 ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ 
۱۳:۴۴:۵۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کاغذ با میزان 25 تن ،بیشترین پسماند خشک غرفه های بازیافت شهر سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند از بیشترین میزان پسماند خشک غرفه های بازیافت به میزان 25 تن کاغذ خبرداد.

حمیدرضا پیوندی طی اعلام این خبر گفت: با اشاره به این مطلب که برای تهیه هر تن کاغذ نیاز به قطع 17اصله درخت است و اگر هرشخص کاغذ باطله اش را در طول یکسال جمع کند معادل 1/5 اصله درخت است و در شهرسمنان تفکیک کاغذ وتحویل آن به غرفه های بازیافت با وزن 25 تن در بین پسماندهای خشکی چون نان خشک ، فلزات ،پلاستیک و... بیشترین آمار پسماند خشک غرفه های بازیافت را در دوماه اردیبهشت و خردادماه به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه افزود:با توجه به اینکه یازده غرفه بازیافت در سطح شهر سمنان فعال می باشد غرفه معلم با افزایش 20درصدی ،غرفه الغدیر با افزایش 19درصدی و مدیران با افزایش 17درصدی بیشترین استقبال را ازسوی شهروندان سمنانی داشته اند و کمترین همکاری با غرفه های اتحاد با 3 درصد ، غرفه های رسالت،مصلی و انار با 6درصد وغرفه نگارستان با 7 درصد می باشد.

پیوندی درخصوص هدف از راه اندازی این غرفه های بازیافت عنوان کرد: این ایستگاههای ثابت جمع آوری پسماند خشک جهت سهولت و رفاه حال شهروندان و باهدف اشاعه فرهنگ تفکیک زباله از مبداء و جمع آوری متمرکز مواد قابل بازیافت در شهر سمنان است که این امر علاوه بر اینکه به حذف دوره گردها, كنترل و نظارت اصولي و بهداشتي بر نحوه جمع آوري مواد بازيافتي, نظارت بر نحوه فروش اين مواد و سوق دادن اين مواد در جهت استفاده بهينه در جايگاه خود اشاره کرد، ضمن اینکه هدایایی نیز در قبال تحویل اینگونه پسماندها به شهروندان اعطا خواهد شد و این خود یک عامل تشویقی برای توجه بیشتر مردم به این موضوع می‌باشد.

این مقام مسئول علاوه بر فعالیت غرفه های بازیافت، در خصوص دیگر اقدامات مرتبط با تفکیک زباله از مبداء بیان کرد: 45دستگاه وانت بار بصورت متحدالشکل و دارای کد در سطح شهر نیز فعال می باشدو 438 مخزن آبی رنگ ویژه پسماند خشک با فاصله های بسیار کم در سرکوچه های هر محله در کنار سطل زباله جاگذاری گردیده و اتمام آموزش مفاهیم مدیریت پسماندهای خانگی و تفکیک زباله از مبداء در سال تحصیلی 96-97 با آموزش 2326 نوآموز در 47 مرکز و 16100 دانش آموز در 62 مدرسه و برگزاری سالانه جشنواره بهترینها از دورریختنی ها و آموزش در پایگاههای بسیج و مساجد از دیگر اقدامات این سازمان در خصوص فرهنگی سازی و اشاعه فرهنگ تفکیک زباله از مبداء می باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند خاطر نشان کرد:اولین غرفه در سال 92 بصورت پایلوت در سه منطقه جاگذاری گردید که پس از جابجایی های مکرر و استقبال شهروندان به 11 یازده غرفه افزایش یافت که در سال 97 از یازده غرفه فعال شهرسمنان 6غرفه معلم ،الغدیر ،مدیران ،رسالت ، نگارستان و انار مجهز به تابلوهای روان می باشد که ساعت فعالیت غرفه ها که صبح ساعت 8:30الی 12:30 و عصرها ساعت 16:30 الی 19:30 می باشد را همراه با پیامهای شهروندی و عملکرد هرغرفه برای شهروندان شهر اخلاق به نمایش در می آورد.

پیوندی در پایان اظهار امیدواری کرد که شهروندان در اینگونه اقدامات بیش از پیش در کنار ما باشند چرا که هر جا مردم حضوری فعال داشته باشند امور به نحو مطلوب‌تری انجام خواهد شد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0