چهارشنبه, 2 آبان 1397
    /  3
شهر سمنان از دیرباز به دارالمرحمه معروف بوده ومردم خوب این دیار به زایران حضرت رضا رسیدگی می كردند
 ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ 
۷:۱۴:۳۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان 
دکتر سید شهاب الدین چاوشی در دیدار با اعضای ستاد اجرایی  طرح موکب الرضا گفت:استان سمنان از فرصت ارزشمند  قرار گرفتن در بین دو حرم برخوردار است  که باید از این فرصت نهایت بهره مندی را ببریم.
وی اظهار داشت: شهر سمنان از دیرباز به دارالمرحمه معروف بوده ومردم خوب این دیار به زایران حضرت رضا رسیدگی می کردند و اجرای طرح موکب الرضا گامی در جهت احیای این سنت دیرینه خواهد بود.
استاندار سمنان خاطر نشان کرد: خدمت خالصانه و صادقانه  به زایران امام رضا بسیار ارزشمند است و و برکات آن را در زندگی خود مشاهده می کنید و از این توفیقی که شامل حال استان شده بسیار خرسندیم.
چاوشی از برگزار کنندگان جشن های دهه کرامت خواست تا فضایی شاد و پرنشاط را برای مردم فراهم کنند و گفت: باید در ایام شادی اهل بیت از فضاهای مداحی متعارف فاصله گرفت و باید فضای عزاداری از فضای شادی تفکیک شود چرا که مردم با توجه به آشفتگی های ناشی از هجمه های فرهنگی دشمن نیاز به آرامش و شادی و تغییر فضای فکری دارند.
وی افزود: در طرح موکب الرضا علاوه بر مسافران خودروهای عبوری برای مسافران اتوبوس ها و قطار هم برنامه ریزی کنید تا انها هم از خدمات این طرح برخوردار شوند و فرصتی برای استراحت و کاسته شدن از رنج سفر برایشان فراهم شود.
فرماندار سمنان هم در ادامه این نشست گفت: رونق گردشگری مذهبی یکی از اهداف اجرای طرح موکب الرضا در شهر سمنان است که به ابتکار و پیشنهاد شهرداری سمنان مطرح شده است .
سید عباس دانایی از وجود 23 امامزاده در شهر سمنان خبر داد و افزود: از ظرفیت بقاع متبرکه  به ویژه امامزاده یحیی در شهر سمنان باید استفاده بیشتر و بهتری ببریم.
وی کاهش تصادفات جاده ای و ایجاد فضای شادی و نشاط در بین مردم را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد و گفت: زایران در مبادی ورودی شهر پذیرایی شده و به داخل شهر هدایت می شوند تا از خدمات اسکان و غذای گرم و معاینه خودرو برخوردار شوند.
شهردار سمنان هم در این نشست اظهار داشت: با توجه به همدلی و همگرایی که بین مردم و مسئولان سمنان وجود دارد میزبانان شایسته ای برای زایران حضرت رضا و حضرت معصومه خواهیم بود.
سید محمد ناظم رضوی بااشاره به این که 30 درصد از تصادفات جاده ای استان سمنان مربوط به خستگی راننده و مسیر طولانی و کویری جاده هاست اظهار داشت: در طرح موکب الرضا تلاش می کنیم تا ماندگاری و ایستایی مسافران را در شهر سمنان داشته باشیم و این حرکت می تواند به کاهش تصادفات جاده ای منجر شود.
وی ازپیش بینی تمهیدات لازم در واحد موتوری شهرداری سمنان برای معاینه خوردوهای زایران خبر داد و اظهار داشت: تلاش می کنیم تا سفرهای ایمنی را برای زایران و مسافران رقم بزنیم.
طرح موکب الرضا با همکاری شهرداری سمنان ، فرمانداری، اوقاف و امور خیریه و دیگر دستگاه های متولی از 24 تیرماه تا سوم مرداد ماه در شهر سمنان اجرا می شود.


بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0