دوشنبه, 28 آبان 1397
خبرنگاران نقش آفرینان اصلی انتقال اطلاعات و آگاهی در جامعه امروز هستند
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ 
۸:۴۸:۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: امروز که جریان اطلاعات از شکل سنتی به شیوه های مدرن در حال تغییر وضعیت می باشد، خبرنگار همچنان به عنوان ستون اصلی جریان اطلاع رسانی در جامعه مطرح می باشد.
 سمیه قاسمی با اشاره به جایگاه مهم رسانه در ارتقای فرهنگ شهروندی در جامعه امروز گفت: تاثیر رسانه در فرهنگ سازی و ارتقای سطح آگاهی و فهم عمومی شهروندان بسیار عمیق بوده به طوریکه رسانه یکی از مهمترین عوامل فرهنگ سازی به شمار می آید. 
وی افزود: رسانه به عنوان پل ارتباطی شهروندان و مدیریت شهری، دستگاه های اجرایی و نهاد های مردمی هستند‌ و خبرنگاران ستون های اصلی این پل محسوب می شوند.
قاسمی صداقت و شجاعت را مهمترین شاخصه خبرنگار خواند و گفت: قلم وقتی به عنوان یک سلاح سازنده و مفید می باشد که در خدمت به جامعه و بازگویی مشکلات و تنگناها به یاری مردم بکار گرفته شود.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان در ادامه گفت: شهرداری به عنوان اصلی ترین نهاد مدیریت شهری همواره تلاش کرده تا با کمک و هم فکری دوستان خبرنگار ارتباطی پویا و هرچه نزدیک تر با شهروندان داشته باشد و از این مسیر در کوتاه ترین زمان از خواسته های برحق آنان مطلع گردد.
وی گفت: ارتقای فرهنگ شهروندی نیازمند یک عزم عمومی و آموزش فراگیر می باشد که خبرنگاران می توانند نقشی مهم بر عهده داشته باشند. انعکاس رویدادهای مختلف شهری، انتقال سریع اخبار و عملکرد دستگاه های اجرایی در کنار ارتباطی دو سویه برای بازگویی کاستی ها، انتظارات و دیدگاه های مردم و مسئولین کمترین خدمت این قشر فرهیخته در مسیر فرهنگ سازی جامعه می باشد.
قاسمی ضمن قدردانی، حمایت و رسیدگی به مشکلات خبرنگاران را خواستار شد و گفت: مسئولین باید در مسیر تسهیل خدمت رسانی رسانه و خبرنگاران کوشا و در برابرنیازها و توقعات آنان پاسخگو باشند.
وی در خاتمه گفت: روز خبرنگار فرصتی است برای پاسداشت تلاش صادقانه خبرنگارانی که برای تعالی جامعه از کمترین امکانات بهترین خدمات را ارائه می دهند پس این روز را صمیمانه به همکاران عزیزم شادباش میگویم.


بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0