دوشنبه, 28 آبان 1397
    /  2
سمنان صاحب مجتمع سردخانه مواد غذایی می شود
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ 
۹:۵۶:۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سمنان از احداث و بهره‌برداری از مجتمع سردخانه ذخیره‌سازی و فرآورده‌های مواد غذایی در شهر سمنان خبر داد.

الیاس افضلی گفت: با عنایت بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان حوزه کشاورزی شهرستان سمنان و همچنین ایجاد ارزش افزوده در تولیدات کشاورزی به واسطه انجام فرآوری و تولید محصولات جانبی، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سمنان در نظر دارد نسبت به احداث و بهره‌برداری از مجتمع سردخانه ذخیره‌سازی و فرآورده‌های مواد غذایی با ظرفیت 4000 تن اقدام کند.

وی افزود:  این طرح شهرستانی علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان موجب ایجاد اشتغال و درآمد پایدار میشود.

به گفته وی علاوه بر این طرح، موضوع احداث کشتارگاه دام (سبک و سنگین) نیز از عمده طرحهای در دست اقدام این سازمان محسوب می‌شود که با اجرای این طرح مقوله بهره‌برداری از کشتارگاه فعلی سمنان که بدلیل برخی مشکلات مدیریتی-بهداشتی و... با چالشهای ویژه‌ای مواجه می‌باشد نیز خاتمه می‌یابد و این مجموعه نیز مزایایی ارزشمند مانند سردخانه دو منظوره را داراست.

وی ابراز امیدواری کرد با مساعدت مسئولان و طی شدن مراحل اداری مقدماتی جهت صدور مجوزهای قانونی و تحویل اراضی به این سازمان، هرچه زودتر زمینه اجرایی شدن این طرحها با مشارکت بخش خصوصی فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر وظایف این سازمان زمینه‌سازی اجرای تبصره 20 ماده 55 قانون شهرداری است که به استناد این قانون و فعالیت کلیه اماکنی که به طریقی موجب بروز مزاحمت برای شهروندان را پدید می‌آورند می‌باشد و در این راستا سازمان با شناسایی موارد مزاحمت بنابر اعلام همشهریان گرامی و یا انجام بازدیدهای میدانی اقدامات قانونی جهت تشکیل جلسات کارشناسی و کمیسیون مربوطه و ابلاغ اخطار به متخلفین و پیگیری تاریخ کامل موارد مزاحمت را در دستور کار خود دارد.

 افضلی یکی از ناهنجاری های اجتماعی را پدیده سد معبر و دستفروشی دانست و گفت: با توجه به اختیارات قانونی و به استناد مجوزهای پیش‌بینی شده جهت حمایت از فروشندگان کم سرمایه یا تولیدکنندگان فرد سازمان با ایجاد روزبازارها و شب‌بازارهای جمعی با هدف ساماندهی و هدایت این اشخاص به این نقاط نسبت به برگزاری این روزبازارها و شب بازار در سطح شهر سمنان اقدام می کنیم.
بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0