سه‌شنبه, 1 مرداد 1398
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح كرد؛
 ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ 
۸:۳۶:۱۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد؛

جمع آوری روزانه ۸ الی ۱۰تن پوشال کولر از سطح شهرسمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به فرارسیدن فصل گرما از جمع آوری پوشال های کولر سطح شهرسمنان خبرداد.

حمیدرضا پیوندی طی اعلام این خبر گفت: با فرارسیدن زودهنگام فصل گرما، شهروندان سمنانی زودتر از موعد هرساله از اواسط اردیبهشت اقدام به تعویض پوشال های کولر کردند واز آنجا که این پوشال ها بدلیل نوع بافت الیاف و داشتن شوره جز زباله های غیرقابل بازیافت هستند و بصورت مکانیزه قابل جمع آوری نمی باشند .

وی در ادامه افزود: با آغاز فصل تابستان و افزایش حجم زیادی از پوشال های کولر روزانه حجم ۸الی ۱۰ تن با سه دستگاه نیسان و دو عدد خاور و 20پاکبان در سطح شهر سمنان جمع آوری می شود و به مرکز دفن پسماند تر سازمان مدیریت پسماند منتقل می شوند.

پیوندی در خصوص عدم همکاری برخی شهروندان در رها سازی پوشالهای کولربه شیوه غیراصولی در جوی آب ها، کنار سطل های زباله و اماکن عمومی که منظر و سیمای شهری را زشت و شلوغ می کند، عنوان کرد: با توجه به غیر قابل بازیافت بودن این نوع از زباله و داشتن هزینه های حمل و نقل و هزینه نیرو مشکلات عدیده ای را در پی دارد که شهروندان سمنانی با پیشرفت تکنولوژی می توانند پد سلولزی را بعنوان جایگزین مناسبی برای کولرهای منازل، ادارات و سازمان ها مورد استفاده قراردهند.

این مقام مسئول در ادامه تشریح کرد: پد سلولزی از لایه های نازک منظم و موج دار کاغذ تشکیل شده که مزایایی را نسبت به پوشال های کولر به همراه داردکه مقاومت، بادوام ،قابلیت برگشت پذیری به چرخه مواد(بازیافت) و عمر تعویض آن 4 تا 5 سال می رسد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری سمنان از شهروندان سمنانی خواست در جمع‌آوری این مواد غیرقابل بازیافت مدیریت شهری سمنان را یاری دهند.

#جمع_آوری_پوشال_کولر 
#روابط_عمومی_سازمان_پسماند 
#اخبار_شهری_سمنان 
#شهرداری_سمنان #مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل 
#سمنان_دارالمرحمه 
 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0