سه‌شنبه, 6 فروردين 1398
عنوان : تبدیل زمین رها شده در امامزاده علویان به بوستان محله ای
کد خبر : ۱۰۱۸۲
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ 
ساعت : ۷:۵۷:۰

امتیاز :  ۳.۴۴ |  مجموع :  ۹

 تبدیل زمین رها شده در امامزاده علویان به بوستان محله ای  

به گزارش روابط  شهرداری منطقه یک ، بوستان جدیدی در سطح منطقه یک احداث شد .

مدیر شهرداری منطقه یک گفت : استفاده از فضاهای رها شده و متروکه و تبدیل آن ها به فضاهای سبز و باز شهری ، پناهگاهی در برابر شلوغی شهر و مکانی مناسب جهت آرامش سالمندان است .

حمید قاسمی بیان کرد : پارکها و بوستان ها باید در مکانی احداث شوند که رفت و آمد افراد پیاده در آن زیاد بوده و سهولت دسترسی به آن از عوامل مهم در جذب افراد به پارک است .

وی گفت : این امامزاده عظیم که از اماکن مذهبی و بسیار شلوغ محلات می باشد در روزهای تعطیل و مناسبت های مختلف میزبان جمع کثیری از شهروندان است .

وی افزود : پس از شناسایی زمین رها شده در جوار امامزاده علویان تا میدان کشاورز ساخت بوستان محله ای در این محدوده در دو فاز مجزا کلید خورد .

مدیر شهرداری منطقه یک مساحت کل این بوستان را هشت و 400 متر مربع بیان کرد وگفت : ساخت فاز اول این بوستان از دیوار جنب امامزاده تا نهر آب ادامه دارد و دارای مساحتی حدود 1800 متر مربع است و پس از اتمام ، عملیات عمرانی فاز دوم در اسرع وقت انجام می شود.

قاسمی عملیات عمرانی این فاز را شامل 760 متر طول جدولگذاری ، 720 متر مربع کفپوش ، 108 متر مکعب شفته آهک و 540 متر مکعب عملیات خاکی عنوان کرد که با برآورد هزینه ای حدود 700 میلیون ریال در حال اجراست .

در آستان مقدس امامزادگان علویان ده تن از امامزادگان واجب‌التعظیم آرمیده‌اند که هشت تن آن‌ها در داخل صحن و بنای اصلی و دو تن دیگر در صحن شرقی دفن شده‌اند، این ده تن از امامزادگان و سادات جلیل‌القدر از نوادگان امام سجاد علیه‌السلام و حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام هستند.
 

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 627

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0