دوشنبه, 1 مهر 1398
  • ساعت : ۱۳:۳:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ 
شهردار سمنان در سمینار تخصصی «نما و جداره شهری»؛
 نمای ساختمانی و شهری، بخشی از اصالت و فرهنگ آن منطقه است.

شهردار سمنان در سمینار تخصصی «نما و جداره شهری»؛ 

 نمای ساختمانی و شهری، بخشی از اصالت و فرهنگ آن منطقه است.

سمینار تخصصی «نما و جداره شهری» با هدف ارتقا کیفیت محیط و بهبود سیما و منظر شهری، آسیب شناسی نمای ساختمان، مصالح ساختمانی متناسب با الگوی بومی و اقلیمی شهر و نقش نما در بهینه سازی مصرف انرژی در سالن دانشکده هنر دانشگاه سمنان برگزار شد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، در این سمینار که با حضور اعضای شورای شهر سمنان، شهردار سمنان، اعضای نظام مهندسی استان، کارشناسان، انبوه سازان و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، بر نقش نمای ساختمانی در منظر شهری و استفاده از سبک ایرانی و اسلامی در منظر شهری تاکید شد.
در این سمینار شهردار سمنان با اشاره به اهمیت همخوانی نماهای شهری با بافت و فرهنگ هر منطقه، گفت: طراحی نماهای ساختمانی و شهری باید نشان دهنده ی اصالت شهری باشد و‌می توان فرهنگ و نگرش هر جامعه را در منظر شهری بسط و گسترش داد.
سید محمد ناظم رضوی افزود: متاسفانه در سال های گذشته نگاه سلیقه ای و اقتصادی باعث شده در هر زمان با توجه به ذائقه هر دوره، شاهد سبکی از نماهای ساختمانی باشیم و در بلند مدت شاهد بی نظمی و غیرهمگون بودن منظر شهری هستیم.
وی با بیان اینکه فقط مالکین و سازندگان اختیاردار انتخاب نماهای ساختمانی نیستند، افزود: برخورد سلیقه ای در نماهای ساختمانی، ناهماهنگی در منظر شهری را به وجود می آورد و این یک ایراد فرهنگی است.
ناظم رضوی با انتقاد از بعضی قوانین دست و پاگیر در ساخت و سازها، گفت: وقتی سازنده، طراح، سرمایه گذار و شهرداری دچار محدودیت قوانین باشند، شاهد یکنواختی در طرح ها و خشک و بی روح بودن نماهای ساختمانی خواهیم بود و برای اقتصادی بودن پروژه ها، اهمیت به نما و منظر ساختمانی و شهری کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
شهردار سمنان در ادامه تصریح کرد: یکنواختی در ساخت، نما و منظر شهری، در شرایط بحرانی نیز مشکل ساز است و امداد رسانی را دچار اختلال می کند.
سید محمدناظم رضوی با اشاره به سازگاری آجر در ساختمان ها، افزود: از آجر به عنوان مصالح متنوع با قابلت های فراوان در نماهای ساختمانی می توان استفاده بهینه کرد و از محصولات تولیدی آن در کشور باید به عنوان یک فرصت خوب تلقی کرد.
وی ضمن خوش آمد به مسئولان شرکت آجر نسوز آذرخش و حضور در سمنان، اظهار داشت: محصولات این شرکت به دلیل تنوع در رنگ، کیفیت مناسب و نفوذپذیری ناچیز آب دارای خصوصیات منحصر به فردی است و توانسته است در بازارهای جهانی خود را مطرح کند.
 ناظم رضوی خاطر نشان کرد: آجر در بحث بهینه کردن مصرف انرژی نقش قابل توجهی دارد و امیدواریم با مشوق ها و تسهیلاتی که در اختیار سازندگان و سرمایه گذاران قرار می گیرد شاهد حضور پررنگ این نوع از مصالح در طراحی ها و نماهای ساختمانی باشیم.
در ادامه مراسم نیز دکتر مقیمی معاون و عضو هییت علمی دانشکده هنر دانشگاه سمنان و خانم مهندس قندهارنژاد و دکتر گلفزانی از شرکت آجر نسوز آذرخش مباحث فنی خود را در خصوص نما و جداره های شهری و استفاده مناسب از طرح های ایرانی در نماهای ساختمانی، ارائه دادند.

شایان ذکر است این سمینار به همت شهرداری سمنان، سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، سازمان نظام مهندسی و شرکت تولیدی آجر نسوز آذرخش برگزار شد.

#سمینار
#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
#شهرداری_سمنان
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0