دوشنبه, 4 شهريور 1398
  • ساعت : ۱۱:۳:۴۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ 
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد ؛
تجهیز فاز اول پارک کومش به سیستم آبیاری تحت فشار (بابلر) با ساخت اتاقک ایستگاه پمپاژ و فیلتراسیون 

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد ؛


تجهیز فاز اول پارک کومش به سیستم آبیاری تحت فشار (بابلر) با ساخت اتاقک ایستگاه پمپاژ و فیلتراسیون 


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری سمنان،  با بیان اینکه عنصر اصلی بقا و موجودیت فضاهای سبز شهری آب است، بیان کرد: این مهم سالیان گذشته به دلیل تغییرات فصلی بارندگی و وقوع خشکسالی، به‌عامل محدود کننده توسعه و نگهداری فضاهای سبز شهری تبدیل شده است.


قاسمی استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار(قطره‌ای و بارانی) در طراحی پارک‌های جدید الاحداث و نیز تغییر سیستم آبیاری سنتی در پارک‌های قدیمی به سیستم آبیاری تحت‌فشار، طراحی و اجرای سیستم آبیاری هوشمند را در دستور کار خود قرار داد. 


ایشان افزود جهت بهینه تر شدن آبیاری و بالا بردن راندمان آبیاری در پارک کومش  این سازمان  با هماهنگی و پیگیریهای معاونت محترم خدمات شهذرساخت اتاقک جهت راه اندازی ایستگاه پمپاژ و سیستم فیلتراسیون را در دستور کار خود قرار داد. 

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان در ادامه بیان کرد این فیلتراسیون از نوع فیلتراسیون شنی  می باشد که ذرات معلق  در آب را جدا نموده  در نتیجه بعد از فیلتراسیون  آب کیفیت لازم جهت آبیاری را پیدا نموده ، که ظرفیت این سیستم 25 لیتر آب در ثانیه می باشد .


وی اشاره نمود در حال حاضر نصب پمپ سیستم فیلتراسیون در حال انجام می باشد و عوامل واحد آب خام سازمان نیز در حال اجرای خط انتقال از ایستگاه پمپاژ به شبکه توزیع به طول 160 متر می باشد. 

قاسمی در پایان اشاره کرد فاز اول این پروژه با هزینه ای بالغ بر 9 میلیارد ریال با حمایت های شهردار محترم و معاونت محترم خدمات شهری به جهت تخصیص اعتبار و پیگیریهای صورت گرفته اجرایی شد.

#ایستگاه_پمپاژ_پارک_کومش
 #روابط_عمومی_سازمان_سیما_منظر
 #سمنان_دارالمرحمه
 #مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
 #شهرداری_سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0