سه‌شنبه, 28 آبان 1398
  • ساعت : ۸:۲۳:۴۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ 
در دویست و سیزدهمین جلسه رسمی شورا بررسی شد؛
برون سپاری واحد اجراییات شهرداری جهت بهبود عملکرد شهری

در دویست و سیزدهمین جلسه رسمی شورا بررسی شد؛

برون سپاری واحد اجراییات شهرداری جهت بهبود عملکرد شهری

در راستای حفظ، امنیت و بهبود عملکرد شهری، ورود بخش خصوصی به بدنه اجراییات شهرداری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، رئیس شورای شهر گفت: امروزه سد معبر یکی از مشکلات شهرداریها محسوب می‌گردد. هر روزه افراد بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی می‌گردند که شهرداری و مأموران آن مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد معبر و رفع سد معبر می‌باشند. 

سید مسعود سیادتی افزود:  انجام این تکلیف قانونی همواره با مشکلات زیادی روبرو بوده است و ما هر روز چالش هایی را  میان مأموران شهرداری و افراد متخلف می بینیم .

جواد نجاریانی معاون خدمات شهری شهرداری نیز در این جلسه گفت : یکی از مشکلات عمده درسطح شهر اجراییات و رفع سد معبر بوده ، به گونه ای که تبدیل به مشکلی حاد شده و‌ نظم شهر را بهم ریخته است .

وی ضمن ارائه توضیحات لازم در خصوص این طرح افزود: برای این طرح که پروسه ای سه ماهه در نظر گرفته شده، واحد اجراییات با عقد قرارداد و درجهت حفظ نظم و‌ امنیت شهری، رفع سد معبر دوره گردها و دست فروشان و واحدهای صنفی ، به بنیاد تعاون ناجا واگذار خواهد شد .

مهدی خراسانیان عضو شورا نیز برون سپاری را پسندیده دانست و گفت: واگذاری اجراییات به بخش خصوصی صد در صد به نفع سازمان می باشد اما باید به گونه ای عمل کنیم که با صرف هزینه، به اهداف خود نیز نزدیک تر شده و آن چه که مدنظرمان هست اتفاق بیفتد .

مجید نظری دیگر عضو شورا معیار تایید و‌ موفقیت این طرح را خواستار شد و افزود: در این طرح باید نحوه مدیریت، چارچوب ارائه خدمات و شناسایی خدماتی که قرار است انجام گیرد مشخص شود تا خروجی آن نیز مثمر ثمر باشد.

محمد همتی بر خلاف دیگر اعضای شورا مخالفت خود را با این طرح اینگونه بیان کرد و گفت:  برون سپاری ها یا بصورت فردی و فیزیکی هستند و یا بصورت حجمی و برنامه ای و چون  برون سپاری ها در حوزه های مختلف فیزیکی می باشند قطعا خروجی مناسبی نخواهیم داشت .

وی علت دیگر مخالفت خود را شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه دانست و گفت: متاسفانه انجام این طرح بدلیل مشکلات موجود در جامعه در زمینه اقتصادی، بحران اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

در پایان مقرر گردید فواید و یا تبعات برون سپاری واحد اجراییات شهرداری مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد و در صورت موافقت بصورت آزمایشی در پروسه ای سه ماهه انجام شود.


#جلسات_رسمی_شورا
#روابط_عمومی_شورای_اسلامی_شهر_سمنان
#سمنان_دارالمرحمه
#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
#شهرداری_سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0