راه های ارتباط


بلوار شهید اخلاقی روبروی شرکت گاز ساختمان مرکزی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان
تلفن تماس : 33443543 – 023
نمابر: 33458875 - 023

125@semnan.ir

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان

در سال 1353 با وقوع حادثه آتش سوزی کارخانه ریسندگی و بافندگی سمنان که باعث سوختن و از بین رفتن تولیدات آن و قسمتی از کارخانه گردید مجموعه شهرداری در آن زمان نیاز داشتن آتش نشانی را در شهر سمنان احساس نمودند . با تلاش های به عمل آمده در سال 1354 آتش نشانی سمنان با امکاناتی محدود ( یک دستگاه خودرو آتش نشانی و 3 نفر نیروی آتش نشان ) آغاز به کار کرد و تحت عنوان یکی از واحدهای شهرداری انجام وظیفه می نمود ، تا اینکه در سال 1356 به صورت یکی از ادارات داخلی شهرداری سمنان مسئول خدمات رسانی به شهروندان گرامی شد وتحت عنوان ایستگاه آتش نشانی با دو دستگاه خودرو اطفاء حریق و یک دستگاه خودرو سبک پیشرو و با 9 نفر پرسنل فعالیت های خود را گسترده تر ادامه داد .

با پیگیری های به عمل آمده در اسفند سال 1382 واحد آتش نشانی به صورت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با امکانات و بودجه مستقل رسماً فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر با در اختیار داشتن16 دستگاه خودرو آتش نشانی و 88 نفر نیروی متخصص در قالب 5 ایستگاه عملیاتی در شهر سمنان به طور شبانه روزی به شهروندان آماده هر گونه خدمت رسانی می باشد.

رضا رهایی

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان

//

سوابق اجرایی

رئیس امور اداری شهرداری سمنان
معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی


✦ آخرین اخبار

 • ۱۲ مورد حادثه و حریق در ۴۸ ساعت گذشته
  20 اردیبهشت 1401

  سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری سمنان خبر داد: ۱۲ مورد حادثه و حریق در ۴۸ ساعت گذشته به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سرپرست سازمان آتش نشانی سمنان گفت: در دو روز گذشته نزدیک به ۱۲۰ مورد تماس با سامانه آتش نشانی سمنان صورت گرفته که از این تعداد تماس۱۲ مورد آن نوشته ۱۲ مورد حادثه و حریق در ۴۸ ساعت گذشته اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.

 • آتش نشانان سمنانی ۱۲۹ مورد حادثه و حریق را در اولین ماه سال جدید پوشش دادند
  18 اردیبهشت 1401

  سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداري سمنان خبر داد. آتش نشانان سمنانی ۱۲۹ مورد حادثه و حریق را در اولین ماه سال جدید پوشش دادند. به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در فروردین ماه ۳۵ موردآتش سوزي و ۹۴ مورد نوشته آتش نشانان سمنانی ۱۲۹ مورد حادثه و حریق را در اولین ماه سال جدید پوشش دادند اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.

 • ۱۸ مورد حادثه و حریق در دو روز گذشته
  30 فروردین 1401

  سرپرست سازمان آتش نشانی سمنان خبر داد: ۱۸ مورد حادثه و حریق در دو روز گذشته به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،رئیس سازمان آتش نشانی سمنان گفت: در دو روز گذشته نزدیک به ۱۸۰ مورد تماس با سامانه آتش نشانی سمنان صورت گرفته که از این تعداد تماس۱۸ مورد آن نوشته ۱۸ مورد حادثه و حریق در دو روز گذشته اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.

 • ضرورت آموزش مستمر آتش نشانان
  21 فروردین 1401

  شهردار سمنان مطرح کرد: ضرورت آموزش مستمر آتش نشانان شهردار سمنان بر ضرورت مستمر بودن آموزش های ضمن خدمت برای آتش نشانان و لزوم راه اندازی مرکز جامع آموزش آتش نشانی تاکید کرد. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،سید علی مرتضی نژاد در حاشیه بازدید از ایستگاه آتش نشانی مرکزی نوشته ضرورت آموزش مستمر آتش نشانان اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.

 • استقرار و تامین ایمنی آتش نشانان در ایام نوروز
  21 فروردین 1401

  سرپرست سازمان آتش نشانی و‌خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد: استقرار و تامین ایمنی آتش نشانان در ایام نوروز به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان، گفت: آتش‌نشانان سازمان در ایام نوروز ۱۴۰۱ در مبادی ورودی شهر و محل اسکان مسافران، جهت خدمات‌رسانی نوشته استقرار و تامین ایمنی آتش نشانان در ایام نوروز اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.