راه های ارتباط


میدان استاندارد، بلوار سفیر، روبروی پمپ بنزین پیوندی ( دامان )
33374600-33374561-33373947
pasmand@semnan.ir

سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان

بر طبق قانون مدیریت پسماند و جهت تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور حفظ محیط زیست کشور از آثار زیان بار پسماندها و مدیریت بهینه آن ها، تمامی وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسات، نهادهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی که شمول قانون بر آن ها مستلزم ذکر نام می باشد و شرکت ها، موسسات و اشخاص حقیقی و حقوقی موظفند مقررات و سیاست های مقرر در این قانون را رعایت نمایند. بر طبق قانون، مدیریت اجرایی پسماند، شخصیت حقیقی یا حقوقی است که مسئوول برنامه ریزی، ساماندهی، مراقبت و عملیات اجرایی مربوط به تولید، جمع آوری، ذخیره سازی، جداسازی، حمل و نقل، بازیافت، پردازش و دفع پسماندها و همچنین آموزش و اطلاع رسانی در این زمینه می باشد .این مهم در سطح شهر سمنان بر عهده سازمان مدیریت پسماند می باشد.
سازمان مديريت پسماند بر اساس ماده 84 قانون شهرداري و بند 15 ماده 71 قانون تشكيلات وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 به منظور مديريت سيستم هاي جمع آوري، حمل، تخليه، دفع، دفن، تبديل و بازيافت بهداشتي زباله ها، نخاله ها، فضولات ساختماني، مواد رسوبي شبكه هاي دفع آبهاي سطحي شهر و ضايعات دورريزهاي توليدي در شهر اعم از خانگي، اداري، صنعتي و تجاري، كشاورزي، بيمارستاني از طريق تهيه طرح جامع بهداشت شهري و برنامه ريزي اجرايي و عملياتي و ساماندهي و هماهنگي و نظارت و كنترل امور فوق در سطح شهر هماهنگ با ساير مراجع مسئول در امر بهداشت در سال 1386 تاسيس گرديد.

مريم شهرياري

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان

//

سوابق اجرایی

-


✦ آخرین اخبار

 • طی حکمی از سوی «سیدعلی مرتضی‌نژاد» شهردار سمنان، مریم شهریاری به سرپرستی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان منصوب شد
  on 10 فروردین 1402

  معارفه سرپرست جدید سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، طی حکمی از سوی «سیدعلی مرتضی‌نژاد» شهردار سمنان، مریم شهریاری به سرپرستی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان منصوب شد. به همین منظور جلسه تکریم و معارفه‌ای با حضور قاسم ملک‌دار معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان نوشته طی حکمی از سوی «سیدعلی مرتضی‌نژاد» شهردار سمنان، مریم شهریاری به سرپرستی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان منصوب شد اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.

 • آماده سازی شرایطی مناسب جهت اسکان گردشگران نوروزی در هوای بارانی
  on 8 فروردین 1402

    به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان، تفرجگاه های شهر سمنان شامل پارک سیمرغ ، پارک ۱۷ شهریور ، پارک سکان ، پارک زائر ، پارک جنگلی کومش و بوستان مسافر آماده میزبانی از گردشگران نوروزی و زائران امام رضا(ع) می باشد. بارش رحمت الهی در ساعات اولیه روز دوم فروردین ماه نوشته آماده سازی شرایطی مناسب جهت اسکان گردشگران نوروزی در هوای بارانی اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.

 • تسطیح و جمع آوری پسماندهای ساختمانی و عمرانی
  on 25 اسفند 1401

  مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد: تسطیح و جمع آوری پسماندهای ساختمانی و عمرانی به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، رهاسازی پسماندهای ساختمانی و عمرانی در اطراف معابر و محل سکونت سایر شهروندان یکی از معضلاتی است که روز به روز چهره و سلامت شهر را تهدید می نوشته تسطیح و جمع آوری پسماندهای ساختمانی و عمرانی اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.

 • ادامه روند شناسایی و پلمپ انبار های ضایعاتی غیرمجاز
  on 30 بهمن 1401

  مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد: ادامه روند شناسایی و پلمپ انبار های ضایعاتی غیرمجاز به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، طرح برخورد با عوامل غیرمجاز جمع‌آوری پسماند خشک و پلمپ مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات در سمنان با همکاری نیروی انتظامی و هماهنگی مقام محترم قضایی اجرا نوشته ادامه روند شناسایی و پلمپ انبار های ضایعاتی غیرمجاز اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.

 • ارائه خدمات گوناگون به شهروندان در یوم الله ۲۲ بهمن توسط سازمان مدیریت پسماند
  on 26 بهمن 1401

  روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند گزارش داد: ارائه خدمات گوناگون به شهروندان در یوم الله ۲۲ بهمن توسط سازمان مدیریت پسماند به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بين الملل شهرداری سمنان، به مناسبت گرامیداشت چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی خدمات متفاوتی توسط اعضای سازمان مدیریت پسماند به شهروندان ارائه گردید. در این حماسه پرشور نوشته ارائه خدمات گوناگون به شهروندان در یوم الله ۲۲ بهمن توسط سازمان مدیریت پسماند اولین بار در پایگاه خبری شهرداری سمنان. پدیدار شد.