سرمایه گذاری ، بهترین شاخص جهت ایجاد درآمد پایدار

عباس آل بویه رئیس شورای استان درجلسه مشورتی روسای شوراهای شهر و شهرستان بیان کرد؛

سرمایه گذاری ، بهترین شاخص جهت ایجاد درآمد پایدار

با هدف راهکارهای ایجاد درآمد پایدار و جذب سرمایه گذار، جلسه ای با حضور دکتر عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی ، مدیران کل استانداری سمنان و روسای شوراهای شهر و شهرستان در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، رئیس شورای استان تعامل فیمابین شوراها و دستگاههای اجرایی علی الخصوص حوزه معاونت هماهنگی اقتصادی را مهم دانست و گفت : کاهش تسهیلات به شهرداری ها و دهیاری ها از سوی دولت و همچنین کاهش ساخت و ساز ، منجر به توجه ویژه تر به سرمایه گذار در ایجاد درآمدپایدار شده است.

عباس آل بویه افزود: با توجه به نزدیک شدن به زمان تعرفه نویسی و تاکید در ایجاد درآمد پایدار ، باید راهکارهای مناسب جهت ارائه بسته های تشویقی برای سرمایه گذاری را در نظر گرفت.

وییکی از مشکلات موجود درشهرها را کشف معادن ،سروصدا و‌ گردوغبار ناشی از آن عنوان کرد و گفت: متاسفانه اغلب در این مناطق بخاطر شکایت مردم از سروصدا معادن ، باعث عدم جذب سرمایه گذار شده و‌همین امر گاها سرمایه گذار را وادار به رها کردن سرمایه خود و نیمه کاره ماندن پروژه می کند.

آل بویه از مشکلات حفاری در شهرستان ها سخن گفت و افزود: شرکت های حفار قوانین خاص خود را دارند و ما نیز در تعرفه ها قوانینی را نوشتیم که با آنها همخوانی ندارند همین امر مشکلاتی را برای شهرداری ها ایجاد کرده است .

این مقام‌مسئول ادامه داد: دستگاههای اجرایی خدمات رسان و حفار موظفند برنامه ها و پروژه های عمرانی و خدماتی خود را به شهرداری و شوراها ارائه دهند چرا که حفاری های مکرر و بدون برنامه گاها صدمات جبران ناپذیری به آسفالت معابر وارد کرده و شهرداری ها را نیز متحمل هزینه سنگینی می نماید .

رئیس شورای استان با توجه به مشکل بودجه دستگاههای اجرایی گفت : دستگاههای اجرایی نیز دارای محدودیت هایی در بودجه هستند ما خودمان باید به دنبال راهکار جهت جذب سرمایه گذار و‌خدمات در شهرها و روستاها باشیم .

آل بویه شوراها را بازوان قوی برای دستگاههای اجرایی دانست و‌تاکید کرد: وظیفه ما مدیریت برنامه ریزی است . شوراها باید حلقه واسطه بین مردم و دستگاههای اجرایی باشند .

در پایان این‌جلسه مقرر شد جهت تبادل نظر و‌همفکری فیمابین شوراهای شهرهای استان ، نمایندگانی جهت تشکیل شورای مشورتی کاندید که ازمیان آنها سید مسعود سیادتی از شورای شهر سمنان بعنوان رئیس شورای مشورتی و قادری از شورای شهر دامغان بعنوان منشی انتخاب شدند.